Макар и да победи, Русия е аут от Световното по баскетбол

• венецуела

Първенството в Китай определено не е сред успешните за руснаците

Макар и да победи, Русия е аут от Световното по баскетбол - 1
Източник: БГНЕС

Във вчерашния ден Русия приключи с победа участието си на световното първенство за мъже в Китай. В последния си мач баскетболистите на Сергей Базаревич се наложиха над Венецуела с 69:60. Двубоят премина през доста обрати, като победителят не бе ясен до последните минути. Загубата бе осма поредна за Венецуела срещу европейски отбори на световни финали, предаде Bgbasket.com.

С успеха си руснаците финишират трети в своята група I с баланс 3-2 и ще завършат на 9/12 място в крайното класиране. Съперникът им е четвърти с 2-3 и ще бъде разпределен на 13/16 позиция. Точните места в подреждането ще станат ясни след изиграването на всички мачове в групите, като ще бъдат определени според официалните правила на ФИБА.

Първото полувреме бе белязано с доста ниска резултатност от страна и на двата тима. Само за няколко минути руснаците поведоха с 13:2 най-вече след силни изяви на Андрей Воронцевич, но след осем поредни точки до края на частта, съперникът им свали разликата само на три. Вторият период бе доста равностоен, а на почивката резултатът отново бе равен – 27:27.

След паузата имаше няколко размени на водачеството, а след силни финални минути на третата част Русия излезе напред с 48:42. През последната част Сборная поддържаше аванс от няколко точки. В края на мача разликата отново стана двуцифрена, като тимът не изпусна преднината си до края.

Андрей Воронцевич се отчете със 17 точки и 9 борби за победителите. По 12 точки имат Никита Курбанов (8 борби) и Григорий Мотовилов.

За Венецуела с 19 точки и 10 борби се отчете Майкъл Карера, а 13 точки вкара Хорнан Самора.