• мъка-
  • витоша бистрица

Старозагорци все пак спечелиха с гол в 84-ата минута

Берое се измъчи с Витоша Бистрица - 1

Берое се измъчи у дома и победи трудно опашкаря Витоша (Бистрица) с 1:0 в последния мач от деветия кръг на efbet Лига. Резервата Зоран Йосипович (84) реализира единствения гол след грешка в защитата на гостите.

Мартин Камбуров можеше да даде преднина на Берое още във 2-ата минута, но ударът му с глава не намери очертанията на вратата. Четири минути след това Емил Гъргоров пусна успоредно подаване към непокрития Атанас Кабов, който обаче не успя да преодолее стража на домакините Душан Перниш. Последваха пропуски на Камбуров и Вандерсон с неточни удари. В 25-ата минута вратарят на гостите Християн Василев спаси удар на Мартин Камбуров от фаул, а малко по-късно се намеси отново след удар с глава на нападателя при центриране на Педро Еуженио. До края на полувремето чисти голови положенията пред двете врати липсваха.

Четири минути след почивката Мартин Камбуров изпълни блестящо пряк свободен удар, след който топката срещна напречната греда. В 54-ата минута Християн Василев с една ръка успя да избие опасен удар на Педро Еуженио от фаул, а след час игра Ибрахима Конте опита удар под ъгъл, но неточно над вратата. Десет минути по-късно Еуженио направи нов пропуск, а в 81-ата минута бразилецът отново не намери целта. Три минути след това Берое поведе с гол на Зоран Йосипович. Влезлият на мястото на Мартин Камбуров нападател се възползва от грешка на Георги Амзин и от близка дистанция се разписа за 1:0. „Тигрите“ така и не успяха да отвърнат на удара до последния съдийски сигнал.

След успеха си Берое излезе на шеста позиция с 15 точки. Витоша остава на дъното само с 3 точки.