Футболист направи дузпа, без да бъде в игра (СНИМКА)

• съдия-
  • терен-
  • аут-
  • дузпа

Резервата на Холщайн Кийл Михаел Ебервайн спря топката преди да е напуснала терена и съдията отсъди наказателен удар

Футболист направи дузпа, без да бъде в игра (СНИМКА) - 1

Крайно куриозна ситуация довела до дузпа, беляза мача между Холщайн Кийл и Бохум от 11-ия кръг на германската Втора Бундеслига.

Резервата на домакините Михаел Ебервайн, който от началото на сезона дори няма записана минута за тима на Холщайн, предизвика дузпа, след като докосна топката в собственото си наказателно поле. Ебервайн загряваше в близост до вратата на тима си, когато една топка, летяща към аута, беше спряна с крак от него, точно преди да напусне очертанията на терена.

Главният съдия Тимо Герах обаче видя това и след консултация със системата VAR отсъди дузпа в полза на Бохум, тъй като действията на Ебервайн, дори и напълно неволни, са забранени от футболния правилник.

От наказателния удар гостите от Бохум изравниха резултата в 38-ата минута, но за щастие на домакините грешката на резервата им не се оказа фатална, тъй като Холщайн стигна до победа с 2:1 с гол през второто полувреме на Яни-Лука Сера.