Челси победи Бърнли в голово шоу

Пулишич отбеляза хеттрик, а "сините" от Лондон спечелиха с 4:2

Публикувана: 26 Октомври, 2019 22:48
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1081

Челси продължава наказателната си акция във всички турнири. "Сините" от Лондон записаха седми пореден успех, като този път жертвата бе Бърнли.

Тимът на Франк Лампард надделя с 4:2 на "Търф Моор" в двубой от 10-ия кръг на Премиър лийг.

Герой за Челси бе Кристиан Пулишич, който се отчете с хеттрик. Американецът избухна с попадения в 21-ата, 45-ата и 56-ата минути. Вилиан добави един гол за лондончани в 58-ата минута.

В 77-ата минута Хъдсън-Одой падна в наказателното поле, а Майкъл Оливър посочи бялата точка. ВАР обаче правилно прецени, че това решение е грешка на главния рефер и отмени решението му. Хъдсън-Одой пък получи жълт картон за симулация.

В заключителните 5 минути на срещата домакините се активизираха и отбелязаха два гола чрез Джей Родригес и Дуайт Макнийл.

За Челси това бе четвърти пореден успех в първенството, което се случва за първи път от септември 2017 година. С него тимът на Франк Лампард се изравни по точки с Лестър, който заема трето място във временното класиране.