• конте-
  • йосипович

Старозагорци прегазиха Ботев Враца с категоричното 4:0

Берое стартира ударно при Херо - 1

Димитър Димитров-Херо започна с летящ старт престоя си начело на Берое. Старозагорци победиха с 4:0 на своя стадион Ботев (Враца) в мач от 14 кръг на efbet Лига. С два гола се отчете Ибрахима Конте, а по един добавиха неостаряващият Мартин Камбуров и Зоран Йосипович. Опитният нападател вече има 225 попадения в родния елит.

Срещата започна отлично за Берое и с ужасяваща грешка от страна на Апостол Попов. Опитният бранител опита да върне топката към вратаря Костов, но пасът му бе много лек и Ибрахима Конте изпревари стража и прати кълбото в мрежата за 1:0.

В 14-ата минута Мартин Камбуров вкара, но попадението му правилно бе отменено заради засада. До края на първото полувреме старозагорци изпуснаха няколко положения, но веднага след началото на вторите 45 минути успяха да удвоят преднината си. Александър Василев центрира отляво, Конте се измъкна от отбраната на гостите, подложи крак и топката се спря в мрежата за 2:0.

Минчев пък нацели горната греда от пряк свободен удар, а малко след него Камбуров бе съборен в наказателното поле и сам реализира дузпата за 3:0. Фаулиралият го Керчев пък получи червен картон.

В последните минути на срещата Йосипович оформи крайното 4:0, след като стреля веднъж, вратарят отби топката, но при втория удар на играча топката влезе в мрежата.

Берое има 21 точки и заема шестото място в класирането преди изиграването на останалите срещи от кръга. Ботев (Враца) пък е на 12-о място с 12 точки.