• автогол-
  • дейвис

Шампионите падаха с 1:0 до 83-ата минута, но все пак обърнаха резултата

Мюлер спаси Байерн срещу втородивизионен тим - 1

Шампионът Байерн спечели изключително трудно с 2:1 при визитата си на втородивизионния Бохум и се класира за осминафиналите в турнира за Купата на Германия.

Голмайсторът на баварците Роберт Левандовски бе оставен на пейката за началото на срещата, но се появи в игра през втората част, след като съотборниците му вече изоставаха в резултата. В 36-ата минута Алфонсо Дейвис си вкара автогол и даде преднина на домакините.

След почивката тимът от областта Рур се окупира в собствената си половина и дълго време мечтаеше за крайния успех. Играчите на Нико Ковач притискаха домакините с всяка изминала минута, но им липсваше късмет в завършващата фаза. Все пак в 83-ата минута Серж Гнабри изравни след пас на Кимих.

В 88-ата минута Бела-Котчап си изкара директен червен картон и Бохум доигра мача в намален състав. Съотборниците му се надяваха да стигнат до продължение, но минута по-късно появилият се като резерва Томас Мюлер засече центриране на Конгсли Коман за пълния обрат и крайна победа на Байерн, който продължава напред в турнира.