• гомес-
  • автогол

Съперникът на Лудогорец в Лига Европа загуби от Атлетик Билбао с 0:3

Еспаньол закъсва все повече в Примера - 1

Закъсалият в Ла Лига тим на Еспаньол записа седма загуба от началото на шампионата, след като отстъпи с 0:3 при визитата си на Атлетик Билбао в среща от междинния 11-и кръг. Поражението идва 8 дни преди втората среща с Лудогорец в Лига Европа.

Каталунците бяха крайно неубедителни в защита и още до 17-ата минута бяха наказани на два пъти от Икер Муниаин.

После те създадоха две опасности, а един техен гол не беше признат заради засада на Бернардо.

Третото попадение дойде в 79-ата минута и беше записано като автогол на Виктор Гомес, след като Муниаин пак беше с дейно участие в атаката.

Така Еспаньол остава в зоната на изпадащите със само 8 точки. В събота отборът приема Валенсия, след което вече ще очаква и българския шампион.

За Билбао пък това беше първи успех в първенството от шест кръга насам.