Шалке и Фортуна си спретнаха голов трилър

• шалке 04 3 - фортуна дюселдорф 3 - бундеслига

Равенството бе закономерно в тази среща

Шалке и Фортуна си спретнаха голов трилър - 1

Отборите на Шалке 04 и Фортуна Дюселдорф си спретнаха зрелищно равенство от 3:3 в двубой от 11-ия кръг на 1-ва Бундеслига. Даниел Калигури откри в 33-ата минута, а в 60-ата Роувен Хенингс възстанови равенството.

В последните 20 минути от срещата паднаха останалите 4 попадения. В 67-ата Озан Кабака отново изведе Шалке в резултата. Пет минути по-късно отново Хенингс направи 2:2. В 79-ата Суат Сердар направи 3:2, но след нов гол на Хенингс, който оформи своя хеттрик, резултатът се оформи на 3:3.

В останалите двубои от 1-ва Бундеслига, които започнаха в 16:30 (българско време), Ред Бул Лайпциг като гост на Херта Берлин с 4-2, Унион Берлин спечели визитата си на Майнц 05 с 3:2, а Аугсбург затвърди доминацията на гостуващите отбори в Бундеслигата тази събота, побеждавайки с 1:0 при гостуването си на Падерборн.