• каляри-
  • серия а

Каляри отмъкна точка от "Джузепе Меаца"

Интер пак показа, че не е достоен за титлата (ВИДЕО) - 1

Интер се издъни нелепо на своя "Джузепе Меаца" срещу намиращия се в трагична форма тим на Каляри и двата тима врътнаха 1:1 в среща от 21-ия кръг на Серия "А", пише gol.bg. След равенството грандът от Милано е на втората позиция с 48 точки и изостава на 3 точки от лидера Ювентус, като разликата между двата отбора може да стане и шест пункта.

Ашли Йънг направи официален дебют за тима от Милано, а пък Виктор Моузес също бе в групата и остана на пейката за целия мач. Още в 17-ата минута домакините откриха чрез Барела, но попадението не бе зачетено заради засада.

Лаутаро обаче даде аванс на Интер в 29-ата минута, след като засече с глава прекрасното центриране на новото попълнение Йънг и заби топката в мрежата.

До почивката домакините доминираха, а три минути преди двата тима да излязат на полувреме Лаутаро бе на косъм да удвои, но противниковият страж успя да се справи и да спаси удара му.

Пет минути след подновяването на играта Лукаку направи фрапантен пропуск от близка позиция и някак си прати топката встрани вратата. Броени минути след това и Сенси направи много сериозен пропуск за домакините. В 78-ата минута обаче Наинголан възстанови статуквото с изравнителен гол, след като отправи страхотен удар по земя от 25 метра, а топката се отби от противников футболист и леко си промени траекторията, за да влезе във вратата на Ханданович.

До самия край на срещата нямаше повече голове, като в последните секунди грандът от Милано остана с човек по-малко заради втори жълт и червен картон на Лаутаро.

Интер е съперник на българския Лудогорец в Лига Европа.

Интер - Каляри 1:1
1:0 Лаутаро 29
1:1 Наинголан 78

Интер: Ханданович, Де Фрай, Бастони, Шкриняр (17 - Годин), Сенси (82 - Алексис), Валеро, Барела, Йънг, Бираги (85 - Димарко), Лаутаро, Лукаку

Каляри: Крано, Валукиевич, Клаван, Пелегрини (76 - Матиело), Фараго, Нандес, Олива (74 - Кастро), Йонита, Педро, Наинголан (86 - Чигарини), Симеоне