Динамо Киев, ПАОК и Гент са на крачка от влизане в Шампионска лига

• плейофи-
  • шампионска лига

Трите тима спечелиха като домакини и продължават напред в квалификациите

Динамо Киев, ПАОК и Гент са на крачка от влизане в Шампионска лига - 1

Украинският Динамо Киев, гръцкият ПАОК и белгийският Гент направиха сериозна крачка към влизане в групите на Шампионската лига, след като се класираха за плейофа. Те взеха домакински победи в своите мачове от третия квалификационен кръг.

В Украйна Динамо надигра АЗ Алкмар с 2:0. В 49-ата минута Родригес се разписа за 1:0, а 4 минути по-късно Шапаренко оформи крайния резултат, което бе достатъчно за отбора да продължи нататък.

В Гърция ПАОК отстрани португалския гранд Бенфика след победа с 2:1. Трите попадения паднаха през второто полувреме. Първо в 63-ата минута Яноулис вкара за 1:0, а Живкович направи 2:0 15 минути преди края на срещата. Гостите от Лисабон върнаха едно попадение в 94-ата минута чрез Силва, но това не бе достатъчно.

По подобен начин се разви и двубоят в Белгия, където Гент също победи с 2:1 Рапид Виена, също поведе с 2:0 и допусна гол в даденото от рефера продължение. Дорш и Яремчук от дузпа вкараха за домакините в края на първото и началото на второто полувреме. Демир отбеляза почетното попадение. Бившият защитник на Лудогорец Игор Пластун остана на резервната скамейка на белгийците.