Черно море победи Берое във Варна, Зе Гомеш с дебютен гол (ВИДЕО)

• efbet лига

"Моряците" спечелиха с 2:1 на "Тича"

Черно море победи Берое във Варна, Зе Гомеш с дебютен гол (ВИДЕО) - 1
Снимка: ПФК Черно море

Отборът на Черно море записа успех с 2:1 при домакинството си на Берое в мач от 19-ия кръг на efbet Лига. Двубоят се игра на стадион "Тича" във Варна, а попаденията за варненци реализираха Зе Гомеш и Родриго Енрике, а за Берое точен бе Октавио.

Черно море отправи първия удар в очертанията на една от двете врати. В 5-ата минута Зе Гомеш стреля по земя, но топката не затрудни Генадий Ганев. В 12-ата минута "моряците" можеха да открият резултата. Александър Василев не успя да изчисти по най-добрия начин и топката достигна до Влатко Дробаров, който с глава стреля, но отново Генадий Ганев спаси.

В 20-ата минута Зе Гомеш реализира дебютния си гол с екипа на Черно море. Родриго Енрике проби отдясно и отправи успоредно подаване на голлинията, където Зе Гомеш я вкара в мрежата за 1:0. В 39-ата минута Зе Гомеш нахлу в наказателното поле и от малък ъгъл отправи изстрел, но топката срещна външната страна на мрежата.

В 48-ата минута Мартин Камбуров отправи изстрел към близкия ъгъл на Иван Дюлгеров, но стражът на "моряците" успя да спаси. В 50-ата минута Черно море получи право да изпълни 11-метров наказателен удар. След добра индивидуална акция Илиан Илиев бе фаулиран от Александър Цветков, а Родриго Енрике превърна дузпата в гол - 2:0. 68-ата минута Алиун Фал центрира към Мартин Камбуров, но стражът на Черно море Иван Дюлгеров изби. Топката достигна до Кийлън Лебон, който стреля в аут. В 73-ата минута Алиун Фал уцели греда, Октавио успя да довкара топката от близо за 2:1.

Черно море: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Стефан Станчев, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Файсел Касми (75-Пабло Гарсия), Васил Панайотов, Илиан Илиев (89-Мартин Дичев), Стефан Велев, Родриго (89-Павел Георгиев), Зе Гомеш (87-Денислав Ангелов).

Берое: Генадий Ганев, Мезаг, Александър Цветков, Гаюс Макута, Ибрахима Конте (-Октавио), Илиас Хасани, Александър Василев (26-Джуниет Али), Стив Фуртадо, Кийлън Лебон (86-Иван Минчев), Еривалдо (46-Алиун Фал), Мартин Камбуров.