Челси имаше нужда от дузпи, за да отстрани Саутхамптън от Карабао Къп

• кпр-
  • купа на лигата

Арсенал и Съндърланд също се класираха напред

Челси имаше нужда от дузпи, за да отстрани Саутхамптън от Карабао Къп - 1

Челси имаше нужда от дузпи, за да реши спора си със Саутхамптън в Карабао Къп, след като двата тима не се победиха в редовното време, а регламентът в турнира гласи, че не се играят продължения.

Кай Хаверц отбеляза с глава в края на първата част, а Че Адамс изравни малко след почивката, за да отбележи първия гол от игра във вратата на „сините от Стамфорд Бридж“ през последните 4 седмици.

При дузпите Тио Уолкът и Мейсън Маунт пропуснаха вторите изпълнения, а след това Уилям Смолбоун прати кълбото високо над гредата. Последната дузпа се падна на Рийс Джеймс, за да оформи крайното 4:3 след наказателните удари.

В другите срещи от турнира Арсенал надви с 2:0 тима на Лийдс Юнайтед след сериозна битка помежду им и голове на Калъм Чеймбърс и Еди Нкетиа.

Съндърланд също е напред вместо КПР. Двата тима не си вкараха нито един гол в редовното време, а при дузпите „лондончани“ отбелязаха само едно попадение. Чарли Остин, Илиас Хаир и Йоан Барбе бяха неточни за крайното 1:3.