• серия а-
  • ювентус-
  • милан-
  • карлос тевес

Единственият гол в мача бе дело на Карлос Тевес, който се намира в прекрасна форма

Ювентус приземи Милан, Тевес отново герой за „бианконерите” - 1
Снимка: БТА/ AP

Ювентус победи Милан с 1:0 на „Сан Сиро” в дербито от третия кръг на италианската Серия „А”. Единственият гол в двубоя отбеляза Карлос Тевес в 71-ата минута.

„Росонерите”, които записаха две победи в първите два кръга, създадоха само едно чисто голово положения за целия мач и бяха тотално надиграни от гостите от Торино. Кейсуке Хонда можеше да се разпише в 28-ата минута, но Буфон спаси удара му. В 38-ата минута Клаудио Маркизио стреля опасно от далечно разстояние, но топката се отби в гредата.

Второто полувреме започна с натиск на Ювентус, който пресираше противника си още в неговата половина и контролираше ситуацията на терена. В 71-ата минута след многоходова комбинация „старата госпожа” стигна до така ценния гол – Карлос Тевес бе изведен по прекрасен начин от Пол Погба и преодоля Абиати с премерен удар. Това бе четвърти гол за аржентинеца в последните три мача на Юве.

Дебют за Милан направи новата покупка на тима Фернандо Торес. В последните минути домакините искаха дузпа, но главният съдия Никола Рицоли подмина претенциите им. Шампионите спечелиха трета поредна победа в калчото и оглавиха класирането с пълен актив от 9 точки.