• ансамбъла ни

Българките получиха получиха оценка от 17.616 точки за страхотното си изпълнение

Сребро на топки и ленти за гимнастичките ни - 1
Снимка: БТА

Българският ансамбъл спечели сребърен медал на финала на три топки и две ленти на световното първенство по художествена гимнастика в Измир (Турция).
Родните гимнастички, които снощи станаха световни шампионки в многобоя, получиха оценка от 17.616 точки за страхотното си изпълнение на три топки и две ленти.

Възпитаничките на Ина Ананиева са в състав Ренета Камберова, Михаела Маевска-Величкова, Цветелина Найденова, Цветелина Стоянова и Християна Тодорова.

На пет чифта бухалки българките останаха на четвърто място след една грешка. Те бяха оценени с 16.583 точки (8.450 точки за трудност и 8.133 точки за изпълнение).

На бухалки световен шампион е Испания със 17.433 точки, а на топки и ленти триумфира олимпийският шампион Русия със 17.950 точки.