Черно море на полуфинал за Купата на България

• полуфинал

„Моряците“ прегазиха Локомотив (ГО) в реванша с 5:0

Черно море на полуфинал за Купата на България - 1
Снимка: БТА

Отборът на Черно Море се класира на полуфинал за Купата на България след като победи като гост Локомотив (Горна Оряховица) с категоричното 5:0. Така възпитаниците на Никола Спасов продължават напред в турнира с общ резултат от 6:0 в двете срещи.

Гостите поведоха след само 60 секунди игра, когато Марчин Бургхард опъна мрежата за 1:0. Кирил Котев удвои с глава в 24-тата минута, а само две след това Кулибали направи резултата класически. Всичко в двубоя се реши преди почивката, като варненци добавиха още два гола чрез Вилиян Бижев и Стенио.

Второто полувреме предложи по-бавен и безинтересен футбол, а междувременно Черно море изпуснаха още няколко добри голови положения, чрез които можеха да направят победата си още по-изразителна.

Така „моряците“ чакат жребия за полуфиналите, заедно с другите класирали се – Левски и Локомотив (Пловдив), докато последният отбор ще бъде определен от битката между Литекс и Лудогорец.