• грузия-
  • световен шампион

Два гола до полувремето решиха мача в полза на световните шампиони

Германия мина с лекота през Грузия - 1

Отборът на Германия постигна очаквана победа с 2:0 като гост Грузия в мач от Група "D" на квалификациите за Евро 2016.

Два гола до почивката осигуриха комфортната победа на Бундестима. В 39-ата минута Марио Гьотце проби в наказателното поле на домакините и Марко Ройс изпрати топката в мрежата зад вратаря Гиорги Лория.

В 44-ата Томас Мюлер получи топката в наказателното поле на грузинците, отбраната на домакините не успя да го спре и футболистът на Байерн (Мюнхен) бе точен за 0:2, с което оформи крайния резултат в срещата.

Така световните шампиони събраха 10 точки, колкото имат Полша и Шотландия. Поляците имат и мач по-малко. Груция пък заема предпоследното пето място в класирането с 3 точки.