• удар

Главният съдия спести директен червен картон на Козмин Моци

Лудогорец зашлеви ЦСКА, скандално съдийство на Георги Йорданов - 1
Снимка: БТА/ AP, Видео: Gongbg

Лудогорец направи огромна крачка към спечелване на четвърта поредна титла в българското първенство, побеждавайки прекия си конкурент ЦСКА с 4:0 у дома.

Съдията Георги Йорданов обаче се превърна в главно действащо лице на „Лудогорец Арена”. В 22-ата минута на мача бранителят на „орлите” Козмин Моци изрита брутално Николич, но Йорданов подмина ситуацията, която беше за директен червен картон.

Реферът, който бе с идеална видимост, дори не отсъди нарушение и подмина ситуацията, което вбеси играчите на „армейците”.

В 37-ата минута Лудогорец откри резултата, след като Барт се разписа с глава. В 64-ата минута разградчани вкараха и втори гол чрез Марселиньо, с което задачата на ЦСКА стана много трудна.

В 78-ата минута „червените” получиха възможност да върнат един гол, но Соарес пропусна от близко разстояние. В 80-ата минута Върджил Мисиджан вкара трети гол след мощен удар от границата на наказателното поле, а в добавеното време на мача Кишада оформи крайния резултат.

Разградчани тотално надиграха своя съперник, който се намира в сериозна криза. С успеха си днес Лудогорец дръпна с 6 точки пред „червените” в класирането и даде сериозна заявка за защита на титлата си.