• баскетбол-
  • нбл

Момчетата на Тони Дечев измъкнаха успеха с едва една точка преднина - 82:81

Лукойл поведе на Балкан във финала - 1

Лукойл (Академик) победи Балкан (Ботевград) в първата финална среща от НБЛ-мъже след невероятен мач и две различни полувремена и за двата отбора. Тимът на Тони Дечев се наложи с 82:81 и поведе с 1-0 в серията за първо място. Балкан направи страхотно второ полувреме и успя да изравни в резултата след като изоставаше почти с 30 точки през първото полувреме. Следващият двубой е в понеделник на 25-ти май, отново в Правец.

Даниел Браун бе най-резултатен за успеха на Лукойл Академик с 21 точки, а 18 отбеляза Христо Захариев. Никола Драгович завърши с 12 точки и 10 борби, а с 10 и 5 борби се отчете Тери Смит.

За Балкан над всички за пореден път бе капитанът Павел Маринов със 17 точки, а 15 и 6 асистенции записа Иван Лилов. Педжа Стаменкович също направи страхотен мач и се включи важно в края с 13 точки и 8 асистенции, а 11 записа Мартин Маринов.