• австрия

Българите с второ поредно поражение в Австрия

Лудогорец загуби от чехи в контрола - 1
Снимка: БТА

Отборът на Лудогорец отново показа колебания в приятелска среща от подготвителния си лагер в Австрия. Българският шампион регистрира второ поредно поражение, след като отстъпи с 0:1 пред силния чешки тим на Спарта (Прага).

Единственото попадение реализира португалецът Пайшао в 30-ата минута, като през първата част само отличните намеси на Милан Борян спасиха разградчани от по-сериозен пасив.

След почивката футболистите на Бруно Рибейро играха далеч по-добре, но проявен невероятен егоизъм на Кишада и отменен гол на Чунчуков ги лишиха от равенство.

Въпреки това българите и в тази среща не успяха да стигнат до гола, след като в миналия си мач паднаха с 0:2 от руския Локомотив (Москва).

Последната и най-сериозна контрола на тима е утре – срещу шампиона на Русия Зенит (Санкт Петербург), отново от 19 ч в Австрия. В четвъртък разградчани се завръщат у нас, а идния вторник приемат молдовския Милсами в първа среща от втория квалификационен кръг на Шампионската лига.