26 Юни, 2016 16:38, обновена 26 Юни, 2016 17:57 1 590 0

Франция "обърна" Ирландия и е на 1/4-финал

Петлите победиха с 2:1

Франция "обърна" Ирландия и е на 1/4-финал - 1
Снимки: БТА/АР

Франция се класира на 1/4-финалите на Евро 2016.

Домакините "обърнаха" силния тим на Ирландия в най-интересния 1/8-финален мач на Евро 2016 до момента, побеждавайки с 2:1.

Двубоят стартира по прекрасен начин за "детелините". Роби Брейди бе точен от дузпа още във 2-ата минута, извеждайки тима си напред.

Освен "гола от съблекалнята", който момчетата на Мартин О'Нийл отбелязаха,  те имаха още няколко много изгодни положения за попадение и Дидие Дешан трябва да е много доволен, че съставът му не губи с повече.

В самия край на първото полувреме се откри страхотна възможност и пред французите. Димитри Пайе навлезе в наказателното поле, но необезпокояван от защитата се засуети и не стреля.

Франция обаче стартира много силно второто полувреме. "Петлите" натикаха съперника си в собственото му наказателно поле и това много скоро даде резултат. Антоан Гризман "взриви" трибуните в Лион, иравнявайки за 1:1 в 58-ата минута.

Подемът на французите продължи и три минути по-късно те вече водеха в резултата, а точен отново бе нападателят на Атлетико (Мадрид) - 2:1 за Франция.

Сякаш тотално обезкуражени, ирландците не намираха отговор на добрата игра на противника. Шансовете им тотално намаляха в 66-ата минута, когато бе изгонен Шейн Дъфи. Гризман бе изведен сам срещу вратаря и защитникът нямаше друг шанс, освен да го фаулира.

Франция вдигна още повече оборотите, а влезлият като резерва Андре Пиер Жиняк направи няколко непростими пропуска, които можеше да направят успеха на "петлите" още по-изразителен.

Стартовите състави на двата тима:

Франция: Юго Лорис, Патрис Евра, Лоран Кошчелни, Адил Рами, Бакари Саня, Блез Матюиди, Н'Голо Канте, Димитри Пайе, Пол Погба, Антоан Гризман, Оливие Жиру

Старши-треньор: Дидие Дешан

Ирландия: Дарън Рандълф, Стивън Уорд, Шейн Дъфи, Ричард Кио, Шеймъс Коулман, Джеймс Маккарти, Джеф Хендрик, Роби Брейди, Джеймс Маклейн, Шейн Лонг, Дарил Мърфи

Старши-треньор: Мартин О'Нийл

Стадион: „Стад дьо Любиер“, Лион

Главен съдия: Никола Рицоли, Италия