• серия "а"
Наполи спечели в головото шоу с Милан - 1
Снимка: БТА/AP

Отборите на Наполи и Милан си спретнаха страхотна голеада в срещата помежду си от втория кръг на Серия "А", играна на "Сан Паоло" пред над 40 000 зрители.

Крайният резултат бе 4:2 за домакините, но драматичните мигове в двубоя бяха от началото до самия му край.

Новото име в редиците на неаполитанците Аркадиуш Милик за първи път бе титуляр и веднага показа класата си, като се разписа на два пъти още преди почивката в 18-ата и 33-ата минути.

Мбайе Нианг и Сусо възстановиха равенството в рамките на четири минути в началото на втората част.

Французинът намали в 51-ата минута, а испанеца вкара своя първи гол за клуба в 55-ата минута, като не остави шансове на Пепе Рейна.

Между двете попадение на трибуните бе пратен треньорът на "небесносините" Маурицио Сари за невъздържаното си поведение.

В 74-ата минута Хосе Кайехон отново върна преднината на Наполи, а в следващите секунди Юрай Куцка остави своя тим с 10 човека.

В 87-ата минута Нианг също си изпроси червен картон, а в 94-ата минута отново Кайехон вкара за 4:2.

Поражението бе първо за Монтела начело на гостите, докато вицешампионите на Италия вече имат пет победи и пет равенства в последните 11 мача срещу "росонерите" в калчото.