24 Септември, 2016 17:04, обновена 24 Септември, 2016 17:05 1 062 0

• лестър-
  • разпердушини

"Червените дяволи" победиха шампиона на Англия с 4:1

Манчестър Юнайтед разпердушини Лестър - 1

Манчестър Юнайтед разби Лестър като домакин с 4:1 в откриващия мач от шестия кръг на Премиършип. Така "червените дяволи" запушиха устите на всички специалисти, които твърдяха, че кризата в отбора се задълбочава след трите поредни загуби.

Възпитаниците на Жозе Моуриньо изиграха страхотно първо полувреме, в което вкараха и четирите си попадения. В 22-ата минута Крис Смолинг даде аванс на Юнайтед, засичайки с глава центриране от корнер. Домакините продължиха да играят по-добре от шампионите, а разсичащите им атаки затрудняваха максимално шампионите. В 37-ата минута Хуан Мата удвои след хубава комбинация, а три по-късно Маркъс Рашфорд направи преднината класическа. Манчестър Юнайтед не спря дотук и секунди след това вкара и четвърто попадение чрез Пол Погба. 15 минути след началото на втората част Демарай Грей отбеляза почетното попадение за "лисиците".

Така "червените дяволи" събраха 12 точки и се изкачиха до третото място във временното класиране. Лестър пък записа третата си загуба, оставайки на 12-о място със 7 пункта.