• сигал-
  • балканската лига

Българите стартираха с убедителен успех на своя земя

Баскетболистите на Берое (Стара Загора) започнаха ударно кампанията си в Балканската лига.

Българите спечелиха като домакин срещу действащия шампион в надпреварата Сигал (Прищина) с категоричното 86:71 (22:20; 27:18; 23:19; 14:14).

До почивката възпитаниците на Любомир Минчев демонстрираха отлична дисциплина в игрови план и заслужено след първото полувреме се оттеглиха с преднина от 11 точки – 49:38.

През второто полувреме ситуацията не се промени особено. "Заралии" контролираха напълно играта и не дадоха шанс на съперника дори да помисли за обрат, грабвайки победата в двубоя с убедителните 15 точки разлика.

Най-резултатен за старозагорци бе Шейн Гъбсън с 23 точки, а Степан Тесия приключи със 17 точки.

Боян Трайковски вкара 22 точки за гостите от Прищина, а Джабари Хиндс и Гранит Ругова добавиха съответно по 11 и 10 точки.