Ботев (Пд) отнесе Нефтохимик за Купата

• ботев (пд)-
  • нефтохимик-
  • купата

Отборът на Ботев (Пловдив) се превърна в последният, класирал се за 1/4-финалите от турнира за Купата на България.

Това стана факт, след като футболистите на Николай Киров разгромиха отчайващо слабия Нефтохимик с класическото 3:0 на стадиона в "Коматево".

Въпреки кадровите си проблеми, „канарчетата“ преодоляха проклятието, което тегнеше над тях в тази фаза на турнира в последните сезони и с лекота съумяха да се наложат над своя противник.

Радослав Терзиев откри резултата в Коматево още в 8-ата минута, а Жоао Пауло удвои в 25-ата. Само три по-късно Иван Стоянов направи преднината на пловдивчани класическа. Стенио пък пропусна дузпа за Ботев в 56-ата минута.

Възпитаниците на Христо Янев така и не създадоха реална голова опасност през първата част.

„Зелените“ стигнаха до първото си по-сериозно положение едва в 61-ата минута, когато удар с глава на влезлия през втората част Костадин Хазуров бе отразен с вещина от Георги Георгиев.

До края на срещата не се стигна до повече попадения и така „шейховете“ си тръгнаха само с три допуснати гола от Коматево, а момчетата на Николай Киров, които можеха да победят с още по-изразителен резултат, вече очакват следващия си съперник в надпреварата.