• серия а

Душан Влахович блесна с нови два гола за "старата госпожа"

Ювентус надделя над Емполи в голово шоу - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Ювентус победи Емполи като гост с 3:2 в среща от 27-ия кръг на италианската Серия А и държи четвъртото място във временното класиране с 50 точки. Тимът на Емполи е 13-и с 31 точки в актива си, като допусна второ поредно поражение. Лидер в Италия е Милан с 57 точки.

Грандът от Торино взе важни три точки след двете поредни равенства, които направи в шампионата, а Емполи остава без успех в Серия А от 12 декември, когато победи Наполи.

Два гола за победата на Ювентус реализира Душан Влахович, а един добави Мойс Кийн, докато за Емполи се разписаха Шимон Журковски и Андреа Ла Мантия.

Кийн откри резултата за гостите в 32-ата минута след хубав удар с глава, а седем минути по-късно 24-годишният поляк Журковски изравни, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата на Ювентус.

Влахович реализира първото си попадение в мача в добавеното време на първото полувреме, а в 66-ата добави втори гол на сметката си за аванс от 3:1 за гостите от Торино. Това бе 20-ото му попадение в Серия А този сезон.

Футболистите на Емполи намалиха изоставането си в 76-ата минута с гол на Андреа Ла Мантия за 2:3.

В другия мач от Серия А, играл се по-рано днес, Болоня и Салернитана не излъчиха победител, завършвайки 1:1.