Левски с трета загуба в Адриатическата лига

• баскетбол

За сините не играха контузените Христо Захариев и Брендън Хийт.

Левски с трета загуба в Адриатическата лига - 1
Снимка: БТА/ AP

Баскетболният Левски допусна трета загуба от четири мача в тазгодишното издание на Адриатическата лига. Черногорският шампион Будучност победи „сините” с 92:75 в столичната зала „Универсиада”.

Възпитаниците на Константин Папазов се представиха достойно срещу силния съперник. Те бяха подкрепяни мощно от гласовитата си агитка, която наброяваше близо 1500 души.

Въпреки че се опитаха да се противопоставят на съперника си без контузените Христо Захариев и Брендън Хийт, Левски отстъпи на черногорците.

Будучност водеше през по-голямата част от първите 10 минути, но Левски се държеше близо зад съперника и изоставаше само с 2 точки след края им. През втората част обаче гостите затегнаха защитата и успяха да натрупат двуцифрена преднина до почивката за резултат 53-39. Малко след подновяването на играта разликата стана 20 точки, а Будучност без проблеми я задържа и си тръгна с победата.

Боян Суботич стана най-резултатен в мача с 18 точки и седем борби за Будучност, а Суад Шехович добави 17 точки. За българския шампион Милян Пупович записа 16 точки и шест борби, 13 точки отбеляза Павлин Иванов. В следващия кръг българският тим гостува на унгарския Солнок. Двубоят е на 25 октомври.