• лионел меси-
  • зрелище

Каталунците разбиха съперника си за 10 минути

Геният на Меси сломи Байерн в зрелище - 1

Отборът на Барселона направи голяма крачка към финала на Шампионската лига. "Каталунците" надиграха немския колос Байерн Мюнхен с 3:0 в страхотен първи мач между двата отбора на "Камп Ноу". Над всички се оказа голямата звезда на испанския отбор Лионел Меси, който попари "баварците" с две късни попадения.

Мачът започна с убийствено темпо, а Барселона изпускаше положение след положение, кое от кое по-чисти. Защитата на Байерн изпитваше огромни проблеми с опазването на страховитото трио Меси-Неймар-Суарез, а на няколко пъти вратарят на гостите Мануел Нойер направи фантастични спасявания.

Зрелището се запази през всичките 90 минути на срещата и скука нямаше нито за момент. Голове така и не паднаха в продължение на над 75 минути, но качеството на игра бе от световна класа.  така се стигна до 77-та и 80-та минути, когато Меси показа защо е смятан за най-добрият футболист на света от мнозина.

С две великолепни попадения той още веднъж доказа гения си и даде нови поводи за суперлативи. В добавеното от съдията продължения Неймар оформи крайното 3:0, което прави реванша за тима от Мюнхен изключително сложен.