• дузпа-
  • еуженио-
  • хаджиев

"Сините" загубиха с 1:2 от Берое, изпуснаха и дузпа

Левски загуби с 1:2 домакинството си на Берое от първия кръг на първата шестица в първенството. "Сините" се представиха отчайващо на собствен терен и разочароваха феновете си, стартирайки с поражение в плейофната фаза.

Педро Еуженио откри резултата още в третата минута, в 49-ата Камен Хаджиев удвои, след което Сержиу Буш намали в 75-ата минута, но за повече избраниците на Делио Роси нямаха сили.

За Левски това е втора поредна загуба в шампионата след поражението с 0:1 от ЦСКА на 18 март. Берое пък в четвърти пореден двубой не позволи на "сините" да ги победят - 2 успеха и 2 равенства. Тимът на Александър Томаш вече е само на две точки от третото място, заемано от Левски. "Сините" имат 50, а Берое събра 48 в актива си.

За мача днес Роси не можеше да разчита на контузения Габриел Обертан и Антонио Вутов, който беше наказан. В предни позиции започнаха Станислав Костов и Серджиу Буш.

Гостите от Стара Загора започнаха отлично, като през по-голямата част от двубоя изцяло доминираха, а "сините" отново се представиха отчайващо, най-вече в атака.