• галчев-
  • цонев

"Сините" спечелиха с 4:0

Снимка: levski.bg

Левски разгроми Локомотив София с 4:0 в контролна среща, изиграна на помощния терен на стадион "Георги Аспарухов". Футболистите, водени от Живко Миланов, изиграха много силен двубой и с попадения на Ивайло Найденов (21), Марин Петков (23), Билал Бари (51) и Патрик-Габриел Галчев (65) си подпечатаха успеха. Минута преди четвъртото попадение Радослав Цонев пропусна дузпа. Срещата бе изгледана от значителен брой привърженици на "сините", които през цялото време подкрепяха бурно своите любимци. В края на двубоя се стигна до спречкване между футболисти на двата отбора, но до сериозни сблъсъци не се стигна.

Левски поведе в резултата в 21-та минута, когато Патрик-Габриел Галчев центрира отдясно и намери Ивайло Найденов. Бранителят завърши атаката с глава и даде преднина на "сините".

Само две минути по-късно Марин Петков вкара красив гол с диагонален удар с левия крак. Билал Бари му подаде и той с премерен изстрел не остави шансове на Любенов - 2:0. Самият Бари направи резултата 3:0 в началото на второто полувреме. Той получи далечен пас от Здравко Димитров, пребори се с бранител и прехвърли излезлия напред Любенов.

Малко след час игра Левски пропусна дузпа чрез Радослав Цонев. Ударът на халфа бе спасен от Любенов. В 65-та минута обаче Патрик-Габриел Галчев бе изведен от Здравко Димитров и успя да преодолее вратаря на Локомотив - 4:0

В последните минути на двубоя се стигна до спречкване между Патрик-Габриел Галчев и футболист на Локомотив София, който фаулира грубо Здравко Димитров край тъчлинията. Някои фенове на Левски влязоха на терена, но до неприятни сблъсъци не се стигна.