• дарами-
  • салинас

Датчаните спечелиха с убедителното 4:2

Снимка: lokomotivpd.com

Локомотив (Пловдив) загуби с 2:4 от Копенхаген в реванша от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Кевин Дикс се разписа на два пъти, а по едно попадение добавиха Пеп Биел и Мохамед Дарами. За "смърфовете" точни бяха Димитър Илиев и Лукас Салинас. Преди седмица на "Лаута" двата отбора завършиха наравно 1:1 и с общ резултат 5:3 Копенхаген се класира за плейофите на турнира.

След първата среща босът на Локо Христо Крушарски се закани на датчаните, че неговите момчета ще им скъсат задниците в реванша, но се случи точно обратното.

Датският гранд започна устремно двубоя и натисна пловдивчани още от първите и рано можеше да поведе в резултата, но Пиргов се намеси решително. В 11-ата минута обаче очакваното се случи. Кевин Дикс с глава засече центриране от корнер и откри резултата. Натискът на Копехаген продължи и след само 9 минути падна нов гол. Дарами получи отляво, справи се с Гомис, навлезе в наказателното поле и намери с успореден пас Дикс, който от два метра реализира - 2:0.

Локомотив се върна в мача с 30-ата минута, когато Умарбаев центрира в наказателното поле, Крачун се извиси над всички и отправи удар с глава, който срещна горната греда. Топката попадна в Димитър Илиев, който стреля. Грабара и Кристиансен не се намесиха добре и кълбото се озова в мрежата.

Надеждата за "смърфовете" обаче угасна в 40-ата минута. Масираният натиск на домакините доведе до трети гол. Пеп Биел получи от Дарами отляво, навлезе навътре и от границата на наказателното поле отправи удар в долния ляв ъгъл за 3:1.

В съблекалнята явно думите на Александър Тунчев не са помогнали и още след подновяването на играта за втората част Копехаген реализира четвърти гол. Дарами получи извеждащ пас в наказателното поле на Локо и насочи топката в мрежата за 4:1.

В края на двубоя Локо вкара втори гол чрез Лукас Салинас, но той само направи загубата по-почетна.