• лион-
  • марсилия-
  • дмитри пайе

Бутилка едва не нокаутира Дмитри Пайе още в първите минути на срещата

Двубоят между Олимпик Лион и Олимпик Марсилия официално бе прекратен само 5 минути, след като стартира, благодарение на поредна глупост от френски запалянковци, които не разграничават любовта към клуба си от войната.

Срещата стартира в 22:00 часа българско време и двата тима се впуснаха с всички сили в срещата, но при един отсъден корнер в 3 мин. се стигна до напрежение между Дмитри Пайе и сектора с най-заклетите фенове на домакините. Предмети полетяха към нападателя, което го накара да се отдалечи от ъгловото флагче, а съдията Рене Бюке изчака около минута, за да се успокои ситуацията с помощта на стюардите. Пайе отново се опита да изпълни корнера, но точно тогава пълна бутилка с вода го удари в ухото и едва не го нокаутира.

Подобни инциденти във френската Лига 1 зачестиха в последните години. През 2016 г. Антони Лопес бе ударен от пиратка, през 2017 г. играчи на ПСЖ бяха замеряни с дървени пръти и още куп небивали ексцесии, които само вредят на спорта в страната.