Бивш национал на Нидерландия за Англия: Какъв скапан отбор!

• англия-
  • нидерландия-
  • евро 2024

Тези англичани ме вбесиха

Бившият национал на Нидерландия Рафаел ван дер Варт разкритикува играчите на английския национален отбор след победата им с 2:1 над „лалетата“ в полуфиналите на UEFA EURO 2024.

Шави Симонс откри резултата в 7-ата минута. Англичаните се върнаха с гол на Хари Кейн от дузпа в 18-ата минута. Победното попадение отбеляза Оли Уоткинс в добавеното време на срещата.

„Тези англичани ме вбесиха. Какъв скапан отбор са. Те всъщност не искаха да правят нищо друго. Ние също не направихме много, но за щастие успяхме да създадем голови положение. Може да съм малко емоционален, но можеше да е много повече.

В един момент изглеждаше, че Нидерландия играе все по-добре. Имахме две-три възможности да поведем. И тогава, в последната секунда, направиха такава грешка“, цитира NOS думите на Ван дер Варт.