• карлос насар-
  • спорт-
  • париж 2024-
  • олимпийски игри

Българският състезател по вдигане на тежести спечели титлата в категория до 89 килограма

Състезателката от ансамбъла по художествена гимнастика Магдалина Миневска поздрави олимпийския шампион Карлос Насар след големия му успех в Париж. Грацията и щангистът са двойка в живота, а сега споделят една съдба по време на Игрите.

Само ден, след като българският тежкоатлет спечели своето отличие, Магдалина Миневска също може да се окичи с медал от големия спортен форум в Париж. По-късно днес, от 15:00 часа ансамбълът излиза във финала на многобоя във френската столица.

„Моят шампион“, написа Магдалина Миневска на снимка в социалната мрежа Инстаграм, добавяйки няколко сърчица и допълнителни емотикони.

Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева са момичетата от ансамбъла, който спечели квалификацията вчера.

Българският състезател по вдигане на тежести спечели титлата в категория до 89 килограма. Той постигна световен рекорд в двубоя от 404 килограма, след като изхвърли 180 килограма, с което изравни олимпийския стандарт на Международната федерация, а след това изтласка 224 килограма, с килограм над собствения си световен рекорд във второто движение.