Съдия призна, че е изнудил Лео Меси за фланелка срещу спестен картон

• съдия-
  • фланелка-
  • карлос чандия

Оставаха две минути и половина, а резултатът беше 3:0 за Аржентина

Бившият съдия Карлос Чандия направи интересно разкритие. Той призна, че е спестил жълт картон на Лионел Меси, а в замяна е получил фланелката му. Случката е от Копа Америка през 2007 г., няколко минути преди края на срещата Аржентина - Мексико.

"Оставаха две минути и половина, а резултатът беше 3:0 за Аржентина. Изведнъж Меси хвана с ръце топката в средата на терена. Ако му бях показал жълт картон, щях да му отнема шанса да играе на финала на Копа Америка заради наказание. Мексиканският отбор нямаше шанс да вкара гол или нещо подобно.

Затова му казах: „Това е жълт картон, но ще ти струва фланелката". Лео искаше да я свали на терена, но аз му казах: „Не, не, донеси я в съблекалнята“. И той го направи", каза бившият рефер Карлос Чандия в предаването FShow на ESPN.