Отидете към основна версия

1 055 2

Интер остава без Тареми за Световното клубно първенство

  • интер-
  • световно клубно първенство-
  • сащ-
  • иран-
  • техеран-
  • тареми

Футболистът е блокиран в Техеран заради конфликта между Иран и Израел

Снимка: БГНЕС

Нападателят на италианския Интер Мехди Тареми няма да играе на Световното клубно първенство в Съединените щати, защото е блокиран в Техеран на фона на ескалиращия конфликт между Иран и Израел, съобщи АП.

Полети от всички ирански летища са отменени след размяна на военни удари между Иран и Израел през последните два дни.
Така иранският национал не успя да се качи на планирания си полет в събота, за да се присъедини към съотборниците си от Интер в Лос Анджелис, допълва БТА.

Тареми ще пропусне откриващия мач на Интер срещу Монтерей в сряда, а италианските медии съобщават, че 32-годишният футболист няма да участва и в останалите мачове, независимо дали иранското въздушно пространство ще се отвори отново.
Тареми се присъедини към Интер от Порто миналата година.

Поставете оценка:
Оценка 5 от 1 гласа.

Свързани новини