Представеното в началото на тази година купеобразно Renault Arkana предизвика огромен интерес сред европейската публика, но първоначално моделът беше предвиден само за пазарите в Русия.
Съвсем скоро обаче се появи информация, че след лека модернизация Arkana може да се появи и на европейските пазари. Сега, в интернет пространството се появи нова, любопитна информация за този модел, според която той може да започне да се произвежда в Украйна с емблемата на ЗАЗ.
Украинският производител потвърди, че се водят преговори с Renault, но каза, че все още не е взето окончателно решение и отказаха повече подробности по темата. Renault Arkana представлява умаленото френско виждане на BMW X6 и компания и разполага с 1.6-литров бензинов мотор с мощност 116 конски сили. Предаването е или предно, или 4х4.