Отидете към основна версия

7 999 37

Гергана Пепиева разкри пред ФАКТИ защо се разпадна областната структура на ИТН във Враца

  • итн-
  • гергана-
  • пепиева-
  • има такъв народ-
  • партия-
  • напуснали

Виждаме, че ръководството на партията няма желание моделът да бъде променен, казва тя

Снимка: Личен архив
ФАКТИ публикува мнения с широк спектър от гледни точки, за да насърчава конструктивни дебати.

След като няколко депутата напуснаха парламентарната група на „Има такъв народ“, недоволни хора от структурите из страната също се оттеглят. Какви процеси текат по места. Говорим с Гергана Пепиева, която е вече бивш Общински координатор на структурата във Враца. Ето какво сподели тя пред ФАКТИ.

- Г-жо Пепиева, какви процеси текат в областната структура на „Има такъв народ“ във Враца?
-90% от общинските координатори решихме да напуснем партията. Причините са всичко онова, което се случи в последните 1-2седмици.

- Основните мотиви са…
- Поведението на ръководството на партията спрямо политиките, които трябваше да води. Говоря за онези политики, които бяха обещани по време на предизборните кампании.

- Къде остана идеята за мажоритарната система и въпросите, които бяха заложени в референдума…
- Точно затова говорим. Голяма част от избирателите, които гласуваха за ИТН и се присъединиха към партията, я подкрепиха по тази причина – въпросите за референдума. Знаете, че имаше и въпроси, които отпаднаха. Дори и заради тях хората подкрепиха ИТН. Хората подкрепиха ИТН заради промяната, сериозната промяна, която искаха.

- А какво се случи…
- Виждаме, че ръководството на ИНТ няма желание нещата да бъдат променени. Даже напротив…Имам усещането, че моделът, срещу който се борим, ще се затвърди още повече.

- Каква беше комуникацията ви с ръководството на партията. С кого основно си говорихте?
- Като област Враца ние сме10 общини, от които 9 напуснаха партията. Към момента има трима човека, които са останали, защото го заявиха. Останалите по-скоро не. Вижте, още от миналата година имаше хора, които се отцепваха от ИТН, но без да го заявяват публично. Фактът, че не се интересуваха показваше отношението им, че не споделят вече нашите идеи. Пращахме покани за общи събрания, а с времето хората намаляваха. Особено след третите избори през ноември миналата година.

- След тези избори ИТН стана част от управлението?
- Да, но хората видяха нежеланието на ИТН да се бори с модела. Ако това не бе ясно след вторите избори на повечето хора, то стана много ясно след третите избори.

- Как се оформяха депутатските листи…
- Правеше се общо събрание на местната структура на всяка община и тя даваше своите предложения. Чрез нашия координатор Георги Георгиев те бяха предавани на ръководството и в деня, в който се внасяше листата, ние реално разбирахме каква е подредбата и съдържанието.

-Колко пъти някой от ръководството на партият е идвал на място, за да се интересува какво се случва?
- За миналата година три пъти имаше срещи, но за тази година нито веднъж. За миналата година и трите срещи бяха преди изборите. С г-н Георгиев сме държали постоянна комуникация. И знаете ли… Нашата организация взе такова решение да напусне „Има такъв народ“, защото ние имахме постоянна комуникация с нашия областен координатор. Той ни казваше какво се случва всъщност, какво се говори в парламентарната група. Ние имахме информацията и сега направихме своя информиран избор. Смятам, че в други области не е текла такава комуникация и затова хората са все още в ИТН. Представят им се нещата от по-различен ъгъл.

Поставете оценка:
Оценка 3.7 от 50 гласа.

Свързани новини