• окслейд-чембърлейн-
  • одей-
  • шампионска лига

На трибуните имаше и български запалянковци, които опънаха транспарант, на който пишеше "Ние не сме расисти"

Европейският клубен шампион Ливърпул се развихри и спечели убедително с 4:1 при визитата си на белгийския Генк в мач от третия кръг в група Е на Шампионската лига.

Още преди мача фенове на мърсисайдци предизвикаха расистки скандал с грозен плакат по адрес на своя играч Дивок Ориги, който е юноша на Генк. Български привърженици на Ливърпул пък опънаха по време на срещата родния трибагреник с надпис: „Ние не сме расисти!“, подкрепяйки страната ни след расистките скандали около европейската квалификация срещу „трите лъва“ преди десетина дни в София.

Алекс Окслейд-Чембърлейн (2) рано даде преднина на гостите след пас на Фабиньо и предопредели в каква посока ще върви срещата. Играчите на Юрген Клоп продължиха да доминират, но удвоиха аванса си след почивката, когато отново Окслейд-Чембърлейн (57) бе точен, но този път след асистенция на Роберто Фирмино.

Садио Мане (77) направи разликата класическа след подаване на Мохамед Салах (87), който пък сам вкара четвъртия гол за мърсисайдци. Малко след гола на Салах се стигна до попадение на Стивън Одей (88), който оформи крайния резултат след асистенция на Н‘Донгала.

След тази победа Ливърпул остава втори с групата с 6 точки и на една зад лидера Наполи. Генк е на последната позиция само с 1 точка.