Българският първенец бие в Шампионската лига

• нса-
  • женски футбол-
  • шампионска лига-

НСА победи с 3:1 ЖФК Каменица Саса от Северна Македония

Женският футболен отбор на НСА София победи с 3:1 ЖФК Каменица Саса от Северна Македония в мач от Шампионската лига за жени.

Два гола за българския тим вкара Тея Пенкова (17, 45+1), разписа се и Леонора Желева (44). Димитровска отбеляза почетното попадение за гостенките в двубоя, който се игра на Националния стадион "Васил Левски".

И през второто полувреме тимът на треньорката Силвия Радойска имаше повече голови положения, но до нови попадения не се стигна. Каменица завърши мача с 10 души, след като Талевска получи червен картон в 86-ата минута.

Треньор на северномакедонския тим е бившият футболист на Пирин, Локомотив Пд, Славия и Лудогорец Зоран Златковски.

Срещите от първите кръгове в дамската Шампионска лига се решават в един мач и отборът на НСА ще разбере следващия си съперник в петък (6 ноември), когато е жребият.