• голмайстор-
  • наполи-
  • суперкупа на италия

Португалецът се разписа срещу Наполи в мача за Суперкупата на Италия

Кристиано Роналдо вече е голмайстор №1 в историята на футбола. Това стана факт, след като португалецът се разписа при победата на своя Ювентус над Наполи с 2:0 в мача за Суперкупата на Италия, игран в Реджо Емилия.

Роналдо откри резултата в 64-та минута,а попадението бе под № 760 в професионалната му футболна кариера. По този начин той изпреварва чеха Йозеф Бицан, който има 759 попадения в официални мачове в периода между 1931 и 1955 година, според официалната статистика.

„Много съм щастлив от четвъртия си трофей в Италия. Завърнахме се! Това е Ювентус, който обичаме, това е отборът, в който вярваме и това е духът, който ще ни изведе до победите, които искаме. Браво, момчета“, написа Роналдо в Туитър след успеха.