Ювентус спечели Суперкупата на Италия след 2:0 срещу Наполи (ВИДЕО)

• суперкупа на италия-
  • ювентус-
  • наполи

Ювентус спечели Суперкупата на Италия след 2:0 срещу Наполи (ВИДЕО) - 1

Ювентус спечели Суперкупата на Италия. "Старата госпожа" се наложи с 2:0 над Наполи в Сасуоло. Попаденията станаха дело на Кристиано Роналдо и на Мората в самия край на мача.

Неполитанци могат горчиво да съжаляват за развоя на мача, тъй като в 78-ата минута пропуснаха дузпа чрез Инсиние.

Като цяло Ювентус доминираше в срещата и заслужено се поздрави с успеха.

Това бе трети сблъсък между двата тима за Суперкупата. До момента Наполи имаше два спечелени двубоя, докато торинци триумфираха през 2012 г. с 4:2 след продължения.

Срещата започна с натиск на "старата госпожа". Първото чисто положение обаче бе за неаполитанци.

В 28-ата минута, Демме навлезе в наказателното поле и намери майсторски Лозано, който стреля точно към вратата, но Шчесни прояви завиден рефлекс и изби сигурен гол в мрежата си.

Последваха няколко опита на Кристиано Роналдо да "разпечата" вратата на Оспина, но заради пропуски това не се случи и така двата отбора се оттеглиха на полувреме при 0:0.

През втората част, Наполи излезе по-открито, но торинци продължаваха да диктуват събитията на терена.

В 55-ата минута се стигна до доста тежък сблъсък между Роналдо и Оспина. Вратарят бе ударен в главата, а португалецът в корема, но след намесата на медицинския екип в помощ на стража, играта продължи.

В 64-ата минута, Юве поведе. Центрирана топка от корнер достигна до Кристиано Роналдо, който от около точката на дузпата и с решителен удар разпечата вратата на Оспина.

В 78-ата минута Наполи имаше брилянтен шанс да изравни. Маккени фаулира грубо Мертенс. След намесата на ВАР, съдията отсъди дузпа. Зад бялата точка застана Лоренцо Инсиние, който обаче стреля встрани от вратата на Шчесни.

В самия край на мача, Мората подпечата успеха на Ювентус с попадение след като остана сам срещу Оспина.