UEFA EURO 2020: Италия се нуждаеше от продължения, но успя да сломи Австрия

• четвъртфинали-
  • евро 2020-
  • калайджич

"Скуадра адзура" е на четвъртфинал след победа с 2:1

Италия победи Австрия с 2:1 след продължения (0:0 в редовното време) от осминафинала си от Евро 2020 на "Уембли" в Лондон и ще срещне Белгия или Португалия, които играят в неделя от 22:00 часа в "Ла Картуха" в Севиля.

Мачът беше първи от елиминациите на Евро 2020, който не беше решен в редовното време, а с него "скуадра адзура" записа рекордния за Италия 31-и мач без загуба.

Италианците тръгнаха мощно от началото на мача и в първия четвърт час не дадоха шанс на съперника да помисли да застраши вратата им. Николо Барела пропусна първото чисто положение, след като негов удар в 17-ата минута беше спасен с крак от вратаря на Австрия.

След половин час игра италианците достигнаха до още една добра възможност, но ударът на Чиро Имобиле срещна гредата.

Австрия започна много активно второто полувреме и пропусна добра възможност в първите минути, но Алаба стреля над вратата от фаул на границата на наказателното поле. След час игра Марсел Забицер отново внесе напрежение пред италианката врата, която беше преодоляна в 66-ата минута след удар с глава на Арнаутович. Попадението обаче беше отменено заради засада.

Четвърт час преди края австрийците отново бяха в опасна близост до италианската врата и поискаха дузпа за фаул на Песина срещу Лайнер, но VAR показа, че няма нарушение. До края Италия опита да измъкне победата, но не успя и се стигна до продължения.

В първото Италия се развихри и резервите Киеза и Песина вкараха две попадения в рамките на 10 минути, разписвайки се в 95-ата и 105-ата минута. Второто започна с възможност за Австрия, но резервата Шауб нямаше късмет при бомбен удар срещу Донарума. Минути по-късно и Марсел Забицер се размина с гол за австрийците. Гол във вратата на Италия все пак падна, а негов автор стана Саша Калайджич в 114-ата минута за крайното 2:1 в мача на "Уембли".