Брентфорд изненада Арсенал на старта на Висшата лига

• висша лига-
  • ньоргаард-
  • каньос

Новаците победиха "артилеристите" с 2:0

В откриващия мач за сезона във Висшата лига между Брентфорд и Арсенал, новаците сътвориха истинска изненада. "Пчеличките" се наложиха над "артилеристите" с 2:0 у дома.

Брентфорд, който си спечели промоция във Висшата лига след плейофи, излезе доста амбицирано срещата. Домакините поведоха в 22-ата минута, когато Серхи Каньос засече пас в наказателното поле и отправи удар по трева в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Лено, за 1:0.

Малко по-късно, "пчеличките" бяха близо до още едно попадение, след като Брайън Мбемо си създаде добра възможност и опита от средно разстояние, но пропусна на сантиметри от лявата греда. През втората част "артилеристите" вдигнаха оборотите, но така и не успяваха да вкарат.

В 74-ата минута това сториха отново домакините. Кристиан Ньоргаард засече от корнер и насочи топката към вратата отблизо и удвои.

В последните минути Джака и Пепе се отличиха с пропуски, заради които така и не успяха да открият головата сметка на лондончани.