Испания взе победа над Косово с рационален футбол

• косово-испания-
  • 0:2-
  • световна квалификация-
  • световни квалификации

Испанците така и не успяха да контролират напълно развоя на мача, но поведоха в 32-та минута

Снимка: EPA/БГНЕС

Испания успя да надвие с икономичното 2:0 състава на Косово в пореден двубой от Група B по пътя към Мондиал 2022.

Испанците така и не успяха да контролират напълно развоя на мача, но поведоха в 32-та минута, след като Пабло Форналс се възползва от асистенция на Алваро Мората.

Косоварите пропуснаха голям шанс през второто полувреме, а в последните секунди "Ла Фурия" приключи интригата. Феран Торес удвои аванса, след като получи асистенция от Микел Мерино.

Така Испания дръпна с аванс от 4 точки пред Швеция, но шведите все още имат два мача в резерв спрямо прекия си опонент за класиране.