Везенков бе най-добрият за Олимпиакос при ново тежко поражение на тима в Евролигата

• олимпиакос-
  • анадолу ефес-
  • александър везенков

Българинът постави ново лично постижение за сезона

Олимпиакос загуби още една среща от Евролигата по баскетбол с разлика 88:69 от Анадолу Ефес, макар българинът Александър Везенков да изигра най-силния си мач за кампанията в цветовете на гръцкия гранд, научихме от Sportal.

Везенков записа 17 точки в актива си, което е негово лично най-добро постижение за сезона.

Срещата бе доста по-оспорвана, отколкото вещае резултата, като дори в първата част „олимпийците“ водеха с 23:25, но след това турците започнаха да намират все по-добре своя ритъм, за да се стигне до кулминацията в четвъртата част, където гостите отбелязаха само 3 точки срещу цели 20 на противника.