1 389 13

Смесената щафета на България по биатлон завърши на предпоследното 19-то място в Пекин

• българия-
  • биатлон-
  • щафета-
  • пекин 2022-
  • олимпийски игри

Още на втория пост нашите представители бяха затворени от водачите с една обиколка, което преустанови тяхното участие

Смесената щафета на България по биатлон в състав Милена Тодорова, Мария Здравкова, Владимир Илиев и Димитър Герджиков зае предпоследното 19-то място на Олимпийските игри в Пекин. Още на втория пост нашите представители бяха затворени от водачите с една обиколка, което преустанови тяхното участие.

Илиев и Герджиков дори не успяха да излязат по трасето, след като Мария Здравкова на втори пост беше застигната.

Изключително динамичните условия направиха много непредсказуемо състезанието на 4х6 километра в зимния център в Джъндзякоу.

Ден преди старта, поради неотшумяла болка в крака, Даниела Кадева ще бъде сменена с Мария Здравкова в състава.

На първия пост в нашата щафета се състезаваше Милена Тодорова.

Златото спечели щафетата на Норвегия (Марте Олсбу Рьойзеланд, Тирил Екхоф, Тарей Бьо и Йоханес Тингнес Бьо). Те триумфираха по изключително драматичен начин. Йоханес Тингнес Бьо изпревари в самия край след страхотен спринт щафетите на Франция и Руския олимпийски комитет. Французите (Ане Шевалие-Буше, Джулия Симон, Емилиен Жаклен и Кентен Фийон Майе), които бяха действащи олимпийски шампиони в дисциплината от Игрите в Пьонгчанг преди четири години, останаха със среброто на +0.9 секунди от норвежците.

Бронзът е за руснаците в състав Юлияна Нигматулина, Кристина Резцова, Александър Логинов и Едуард Латипов.

Състезанията по биатлон на Олимпийските игри в Пекин продължават в понеделник с индивидуалния старт на 15 километра за жени, който е от 11:00 часа българско време.