От 0:2 до 6:2 за старт на 31 кръг във Франция

• лориен-
  • сент етиен

Битката за оцеляване е особено ожесточена

Отборите на Лориен и Сент Етиен качиха летвата за 31 кръг в Лига 1 изключително високо със своето 6:2 за началото на надпреварата.

Гостите поведоха с цели два гола, станали дело на Буанга и Нордин още в началните минути на мача, но преди почивката Мофи вкара дузпа, а Коне изравни в добавеното време.

Движението оттам стана еднопосочно и головете заваляха във вратата на Пол Бернардони. Коне добави втори на сметката си, Енцо Льо Фе се разписа, а вторият гол на Мофи бе отменен от ВАР, за да може десетина минути по-късно все пак да го получи. Куинтън Буисгард оформи впечатляващия краен резултат.

Ян Неюн Нупа междувременно си изпроси два жълти картона в 68' и остави отбора си на милостта на "скаридите".

Лориен така прати Сент Етиен в плейофната зона на изпадащите, за да може на свой ред да направи безценна крачка нагоре.