Славия спря Черно море по пътя към топ 4

• славия-
  • черно море

„Белите“ измъкнаха точка от „моряците“ в късния мач от Първа Лига

Славия и Черно море завършиха 1:1 в късния мач от 28 кръг на родната Първа Лига, като така „бургазлии“ не успяха да изместят Левски от четвъртото място в шампионските плейофи.

Евгений Сердюк и Емил Виячки вкараха двете попадения в средата на второто полувреме, докато през останалото време Иван Дюлгеров и Николай Кръстев спасиха достатъчно положение, че да не позволят точките да останат при единия или другия отбор.

„Моряците“ ще заложат всичко навръх Гергьовден идната седмица, за да се опитат у дома да победят Левски и да се доберат до мястото, даващо право на финален бараж за класиране в Лигата на конференциите през идната кампания.

„Белите“ пък просто доиграват кампанията и на същия 6 май ще се опитат да нанесат още един удар по самочувствието на изпадналия в кома ЦСКА.