Лайпциг нанесе първа загуба за сезона на Реал Мадрид

• ред бул лайпциг-
  • реал мадрид-
  • шампионска лига

Германците обаче имат работа за вършене след седмица

Ред Бул Лайпциг постигна безценен успех с 3:2 над Реал Мадрид, за да опази шансове за класиране напред в Шампионската лига, като в същото време нанесе първа загуба за сезона на действащия носител на трофея.

Йоско Гвардиол и Кристофър Нкунку дадоха преднина на „биковете“ през първата част, а Винисиус Жуниор се разписа в секундите преди почивката.

През втората част обаче отлична контраатака по крилото доведе до нов гол дело на Тимо Вернер, а в последната минута от добавеното време на срещата Родриго се разписа от дузпа за крайното 3:2.