• феликс оже-алиасим-
  • мастърс

Реферско отсъждане реши срещата

Снимка: БГНЕС/EПA

Британецът Джак Дрейпър се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите Мастърс в Синсинати след победа с 5:7, 6:4, 6:4 над канадеца Феликс Оже-Алиасим. Мачът ще се запомни най-вече със скандалния край, в който основна роля игра съдията на стола Крейг Ансуърт, пише gong.bg.

При резултат 5:4 в третия сет и 40:30 точки в полза на Дрейпър, британецът изпълни отличен начален удар по диагонала и тръгна към мрежата. Оже-Алиасим успя да направи чудесен ретур, който попадна в краката на британеца. Въпреки трудната ситуация, Дрейпър удари топката, тя закачи мрежата и падна в полето на слисания канадец. Ансуърт обяви разиграването за добро и присъди точката на Дрейпър, което сложи край на мача.

Канадският тенисист имаше основателни претенции, че топката първо е ударила рамката на ракетата на Дрейпър, след това отскача в неговото поле, а едва след това е докоснала мрежата и преминала от другата страна. Решението на съдията предизвика скандал край мрежата, а зрителите на трибуните също подкрепиха канадския тенисист. Въпреки протестите, съдията на стола не промени решението си и мачът завърши с победа за Джак Дрейпър.